top of page

BLOG

VITAMÍN C - MOCNÁ ZBRAŇ PROTI STÁRNUTÍ PLETI

   Vitamin C, neboli kyselina L-askorbová, je velmi důležitý esenciální vitamín, který se podílí na mnoha biochemických procesech v lidském organismu. Lidské tělo ho neumí samo syntetizovat a proto ho musíme dodávat externě.

Existuje mnoho forem vitaminu C, v kosmetice se můžete nejčastěji setkat s termíny typu: kyselina askorbová, askorbyl fosfát (stabilizovaný vitamin C), askorbylpalmitát (ester vznikající reakcí kyseliny askorbové a kyseliny palmitové), askorbyl glukosid (účinný a jemný derivát vitamínu C).

 

Vitamín C zpomaluje stárnutí buněk
Dlouhodobé výzkumy vitamínu C se zaměřují na jeho účinky v boji proti volným radikálům. Vitamín C totiž dokáže v těle fungovat jako velmi účinný antioxidant. Antioxidanty hrají
zcela zásadní roli při prevenci vzniku některých závažných chronických onemocnění, jako jsou například rakovina, kardiovaskulární choroby, Alzheimerova choroba anebo šedý zákal.
Antioxidanty totiž dokáží vychytat v organismu volné radikály kyslíku a tím chránit buňky a celý organismus proti oxidačnímu stresu a zabraňují biochemické reakci, která se podílí na stárnutí našeho těla a zároveň vytváří bariéru proti různým onemocněním.

Vitamín C je zodpovědný za tvorbu kolagenu v pleti.
Kyselina askorbová je nezbytným pomocníkem při biosyntéze kolagenu (typ I a III) a elastinu. Kyselina askorbová má schopnost zvýšit syntézu kolagenu a tím tak podpořit pevnost a pružnost pleti. Díky tomu dochází k rychlejšímu vyhlazení vrásek a zpevnění povadlé pleti. Vitamin C se tedy ukázal jako účinný nástroj v boji proti stárnutí nejen
organismu, ale i naší pleti. Zároveň má protizánětlivé účinky, takže kosmetické produkty 
s vitamínem C lze doporučit i ženám s problematickou pletí.UB záření, kdy je pokožka
vystavena nadměrnému slunečnímu svitu.

Vitamín C bojuje proti pigmentovým skvrnám
Vitamín C a jeho deriváty dokáží díky své struktuře účinně zpomalit biosyntézu kožního barviva melaninu a zároveň zabránit náhodné distribuci tohoto barviva v pokožce. Této
unikátní vlastnosti se již řadu let využívá pro bělení pigmentových skvrn.
Rychlost bělení skvrny je přímo úměrná stáří a původu skvrny. Původ pigmentových
skvrn může být způsoben UV zářením, hormonální nerovnováhou, genetickými dispozicemi a v neposlední řadě i stárnutím organizmu.

Sluneční záření je tvořeno z UVA a UVB paprsků. UVA paprsky nás ohrožují celoročně a pronikají do nejhlubších vrstev pokožky, čímž způsobují předčasné stárnutí kůže. UVB paprsky způsobují akutní nežádoucí projevy kůže jako je spálení od sluníčka apod. UVB paprsky jsou víc nebezpečné, protože mohou poškodit i DNA uvnitř buněk.
Nezapomeňte tedy pleť chránit celoročně proti UV záření, které pigmentové skvrny způsobuje. Nejlépe použijte ochranný krém Actiwhite s UV filtrem SPF 25 a vyhněte se tak
předčasnému stárnutí, vráskám i nežádoucím pigmentovým skvrnám.

- 2% derivát vitamínu C, silný antioxidant. Stimuluje novotvorbu kolagenu
- 2% extrakt z pomeranče, čistá rostlinná voda, která poskytuje základní živiny, stopové prvky a minerální soli. A silnou hydrataci pokožky.
- 1% Jojobový olej okamžitě obnovuje hydrolipidový film
- 1% Olej z meruňkových jader, je velice bohatý na nenasycené mastné kyseliny, vitamín A a E.
Vyživuje a regeneruje pokožku.

Denní krém s vitamínem C 50 ml, Oligodermie

bottom of page