top of page

BLOG

MLÁDNEME S POMOCÍ MATRIXYLU

Regenerační krém s Matrixylem 50 ml


Revoluční novinka v boji proti stárnutí Matrixyl 3000

Matrixyl 3000 3%, derivát organického křemíku 6%, Bambucké máslo 3%, hydratační komplex 6%, tyto složky stimulují syntézu kolagenu, hydratují a regenerují.
Matrixylu 3000 je revoluční novinka. Jedná se inovativní aktivní látky proti stárnutí pleti získané z mořských řas z čistých vod u pobřeží Brazílie. Jsou to tzv. „Superpeptidy“, které nabízejí významný průlom v antiageing péči.


Matrixyl 3000 je jeden z nejprozkoumanějších peptidů a zakládá se na těchto 2 peptidech: palmitoyl tripeptide a palmitoyl tetrapeptide7, jsou známé tím, že dokáží zvýšit jak produkci kolagenu, tak tyto přísady (nebo stavební bloky) pomáhají podporovat růst kožních buněk, které účinně odstraňují mimické vrásky. Nazýváme je rovněž Matrikiny. Tyto miniaturní částice jsou nosiči informací pro přestavbu a regeneraci kůže. Díky svým malým rozměrům jsou schopny pronikat do hloubky pokožky a dostat se až k fibroblastům, které tím povzbuzují k množení a k výrobě složek pro mezibuněčnou tkáň, tj. kolagenu a elastinu (jsou zodpovědné za správnou pevnost a pružnost pokožky), kyseliny hyaluronové (zodpovídá za optimální zvlhčení pokožky) a také fibronektinu (jeho úkolem je zajistit plynulou komunikaci mezi jednotlivými složkami mezibuněčné tkáně). Díky tomuto komplexnímu působení dochází ke změlčení a zmenšení vrásek, přičemž drobné linie se vyhlazují. Pokožka se stává
pružnější, hladší a zářivější, jednoduše omlazená.

Jedná se o francouzský patent a výrobce doporučuje obsah 3% - 8% Matrixylu 3000. Pod touto hranicí je již Matrixyl 3000 neúčinný a i v drahých sérech se často objevuje pouze mizivé procento.

Složky:
* Palmitoylový oligopeptid

Tento peptid hraje zásadní roli při rekonstrukci kůže hlavně spouštěním nové syntézy kolagenu. Vedle toho existuje kyselina palmitová, která je připojena ke každému peptidu, čímž se zlepšuje pronikání oleje do pokožky a je pro pleť biologicky dostupnější. Jak je uvedeno v různých revizních článcích, celkový efekt při používání je, že vaše pokožka vypadá
zdravěji a bez vrásek.


Palmitoyl Tetrapeptid-7
Tento peptid je známý pro snížení tvorby látek interleukinu-6, které degradují kůži a způsobují její vrásnění. Jestliže se látky interleukinu-6 v poslední době zvýšily kvůli výskytu znečištění ovzduší a globálnímu oteplování, tak zde působí Palmitoyl Tetrapeptid-7 jako ochranný mechanismus.

 

Účinnost prokázaná studiemi:

Výzkum se prováděl nejméně na dvou panelech dobrovolníků ve věku mezi 39 – 74 roky a ukázal toto:
* 15% snížení hloubky vrásek
* 18% snížení objemu vrásek
* Začervenání sníženo o 14%
* 200 mikronů pokles v místech hlubokých vrásek
* Hutnost pokožky zvýšena o16%
Nejvíce přesvědčivá studie o účinnosti přípravků matrixyl 3000 a zlepšení zdraví pokožky však provedla Univerzita v Readingu v roce 2013. Vedoucí profesor Prof. Hamley uvedl, že použití peptidů může ve skutečnosti zdvojnásobit množství bílkovinového kolagenu, který je nutné udržet v pokožce, aby vypadala mladá a pružná. Tento výzkum byl financován nezávisle univerzitními studenty a Výzkumnou radou pro inženýrství a fyziku (EPSRC).


Jak to funguje:

Palmitoylový oligopeptid a palmitoylový tripeptid, jak je popsáno výše, pracují v synergii, aby napodobovaly „rozložený“ kolagen. Tento proces vysílá tělu signál, že je rozloženo více
kolagenu (než obvykle); Což organismus přiměje k tomu, aby ho vytvořil ještě více jako náhradu. Elastin se zvyšuje, jemné linie se vyrovnávají a výrazné výsledky jsou pozorovány
během a po období, kdy Matrixyl 3000 používáme.


Komu můžeme Matrixyl 3000 doporučit? Jsou nějaké kontraindikace?

Matrixyl 3000 se doporučuje každému, kdo by chtěl zlepšit vzhled své pokožky. V podstatě přináší tolik potřebné posílení při odstraňování vrásek a vyhlazení pokožky. Rovněž hraje roli při podpoře zdravého růstu buněk, čímž účinně chrání pokožku před výrazným opotřebením v průběhu času. Dermatologové jej doporučují lidem ve všech fázích života – nejlépe ve středním věku.


Vedlejší účinky:
Dosud nebyly hlášeny žádné významné vedlejší účinky při použití přípravků, které obsahují komplex Matrixyl 3000. Je potřeba by se vyhnout použití, pokud trpíte již existujícími kožními vyrážkami.


S článkem souvisí tyto výrobky:

Regenerační krém s Matrixylem 50 ml, Oligodermie

Matrixyl 3000 3%, derivát organického křemíku 6%, Bambucké máslo 3%, hydratační komplex 6%, tyto složky stimulují syntézu kolagenu, hydratují a regenerují, zajistí okamžitou výživu, osvěžení a projasnění pleti.

Koncentrovaný oční balzám 15 ml, Oligodermie
Matrixyl 3000 3%, derivát organického křemíku 4%, kvasinkový derivát 4 %, snižuje otoky očí, rozjasňuje tmavé kruhy pod očima, hydratuje, stimuluje syntézu kolagenu.

Sérum proti vráskám 30 ml, Oligodermie
   

bottom of page