top of page

BLOG

AKNÉ ZPŮSOBENÉ NOŠENÍM ROUŠEK A RESPIRÁTORŮ 

 

PE07_TENDRE-SERUM.png
PE03_Fluide-Hydra-Protecteur.png

Dlouhodobé nošení roušek a respirátorů způsobuje nový kožní problém, který dostal odborný název – MASKNÉ.

Termín maskné je odvozen z kombinace dvou anglických slov - „mask” a „acne”. V zásadě jde o akné a různé druhy vyrážek, které se objevují zejména na bradě, okolí úst a tvářích, tedy v místech, jež často zakrýváme respirátorem.

Příčiny tohoto typu akné:

  1. Konstantní mechanické dráždění pokožky, kvůli němuž dochází k narušení přirozené hydrolipidové bariéry

  2. Vysoká vlhkost pod neprodyšným respirátorem

  3. Rozmnožení bakterií pod respirátorem

Jak předcházet vzniku maskné a jak ho odstranit?

  1. Noste kvalitní respirátory, nejlépe české či evropské výroby, existují i antibakteriální druhy. Důležitá je také častá výměna.

  2. Pravidelně si čistěte pleť večer a ráno, ale ne častěji. Používejte neagresivní jemné přípravky bez alkoholu. Vyhněte se micelárním vodám. Večer doporučujeme dvoufázové čištění gelem a poté tonikem, ráno obvykle stačí tonikum. Gel jemně napěňte rukama, nepoužívejte ostré kartáčky.

ČISTICÍ GEL šetrně a účinně vyčistí problematickou pleť.

JEMNÉ PEČUJÍCÍ TONIKUM bez alkoholu se zvláčňujícími účinky obsahuje  aktivní látky mořského a  rostlinného  původu. Například uvolňující komplex s extrakty z modrého a bílého lotosu. Glycerin rostlinného původu zaručuje hloubkovou hydrataci.

 

3. Hydratujte svou pleť, protože jen nastolení správné úrovně vláhy v pleti je ten nejlepší způsob, jak posílit její ochrannou bariéru a zastavit škodlivé bakterie.

 

 

HYDRATAČNÍ KRÉM přináší pocit vitality a pohody. Mořská pramenitá voda je přirozeně bohatá na stopové prvky mangan a křemík. Posiluje lipidovou bariéru a zlepšuje hydrataci všech vrstev pleti. Aktivní složka Osmocéalgue ® (extrakt z hnědé řasy) a kyselina hyaluronová zajišťují hloubkovou hydrataci pleti. Vitamín E působí jako antioxidant a chrání pokožku.

4. Pro intenzivní péči použijte na vyčištěnou pleť sérum, které má vysokou koncentraci účinných látek.

 

 

PAMPERING SÉRUM Zmírňuje zánět, zarudnutí a podráždění. Dermocalmine® (extrakt z pijavic, voda, glycerin), sléz mají protizánětlivý efekt, zlepšují krevní oběh a látkovou výměnu v kožních buňkách, posilují cévní stěny. Zabraňuje nadměrnému rozvoji a významně snižuje závažnost existující kuperózy. Díky kyselině hyaluronové účinně hydratuje.

 

 

5. Vyhledejte kosmetičku, která Vám poradí s výběrem té nejvhodnější péče pro Vás a udělá Vám odborné a účinné ošetření. Na maskné účinně zabírá ošetření s ozonizérem nebo modrým LED světlem, které ničí Propionium bakterie způsobující akné. Kosmetička má k dispozici vysoce účinné profesionální přípravky, např. sérum s kyselinou glykolovou, enzymatický peeling, hluboce čisticí a alginátové masky. 

PD19_LOTION-DOUCEUR-RELAXANTE.png
PC01_Nettoyant-Moussant.png
bottom of page