top of page

BLOG

ZÁZRAČNÝ RETINOL

 

Čistý retinol v kombinaci s vitaminem E a bukovými pupeny pleť regeneruje a omlazuje. Hloubkovou výživu zajišťuje bambucké máslo.

 

Dnes se podíváme na významnou kosmetickou složku, která nám pomáhá nejen v boji proti příznakům stárnutí.


CO JE TO RETINOL?
Retinol je čistou a zároveň nejsilnější formou vitamínu A, který hraje klíčovou roli pro celý náš organizmus. Je prokázáno, že Retinol omezuje vznik vrásek, zlepšuje strukturu pokožky, redukuje pigmentové skvrny a zvyšuje hydrataci pokožky. Když Retinol v roce 1913 objevil americký biochemik Elmer McCollum, určitě neměl tušení,
že jeho „supervitamín“ proniká hluboko do pokožky a v budoucnosti se stane jedním z nejlepších omlazujících prostředků.


Vitamín A je rovněž velmi důležitým antioxidantem a zabraňuje rohovatění buněk, kvůli kterému vaše pleť rychleji podléhá procesu stárnutí. Nedostatek tohoto vitamínu se může projevit také sníženou funkcí imunitního systému.


Vitamín A lze do těla dodávat i externě. Hojně se nachází například ve špenátu, melounu, kukuřici nebo meruňkách. K mladšímu vzhledu a krásnější pleti se tedy můžete i projíst, a to poměrně příjemným způsobem.

RETINOL

Aplikace krémů s obsahem retinolu přímo působí na horní vrstvy kůže a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, které jsou zodpovědné za mladistvý vzhled pleti. Také velmi účinně stahuje rozšířené póry. V tomto ohledu je retinol opravdu zázračnou složkou omlazující péče.


Je však nutné počítat i s tím, že retinol je velmi nestabilní látka, která se při kontaktu s vodou a světlem rychle rozkládá. Vždy tyto krémy uchovávejte na temném místě a spotřebujte je dle doporučení výrobce na obalu. Jen tak bude váš krém opravdu fungovat.


Retinol se aplikuje přímo na očištěný obličej a je vhodný pro všechny typy pleti. Jedná se o velmi lehce vstřebatelný krém s vitaminem A, který regeneruje pokožku přes noc. Vzhledem k tomu, že je fotosenzitivní, používá se výhradně k noční péči.

ÚČINKY RETINOLU

  • pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu

  • zvyšuje hladinu kyseliny hyaluronové

  • významně snižuje hloubku a velikost jemných linek a vrásek

  • redukuje povadlé struktury pokožky

  • viditelně regeneruje epidermální vrstvy pleti

  • podporuje depigmentaci

  • zlepšuje jasnost a strukturu pleti

  • reguluje činnost mazových žláz, stahuje póry a působí proti akné

  • snižuje podráždění pokožky, tím že jemně uvolňuje aktivní látky v průběhu několika hodin

  • vhodné používat při podpoře chemických peelingů, laserů, dermabraze, dermapera.


Používáte retinol? A neděláte tyto chyby při jeho aplikaci?

První jeden či dva týdny užívání se sice pleť musí z nečekaného přívalu vitamínu A trošku vzpamatovat a zklidnit (výjimkou nebývá po první aplikaci ani jemná červená svědivá vyrážka), když si však pleť na retinol zvykne, můžete konečně profitovat z jeho účinků. Jen si ale dejte pozor, jestli při jeho používání neděláte chyby. Tohle jsou ty nejčastější:


1. Kombinujete retinol s nevhodnými produkty
Dejte si pozor na interakce mezi jednotlivými produkty vaší každodenní péče o pleť. Zkombinováním retinolu s přípravky na bázi alfa-hydroxykyselin jako je třeba kyselina glykolová nebo s přípravky proti akné s kyselinou salicylovou může dojít k výraznému podráždění a zarudnutí pleti. Je potřeba nejprve ověřit citlivost vaší pleti a přípravky kombinovat postupně. Jinak byste také mohli skončit s podrážděnou pletí v obličeji. Na druhou stranu, jiné látky působí proti retinolu a deaktivují jej, jako třeba benzoylperoxid, který se používá u některých farmaceutických produktů v boji proti akné. Jeho používáním v podstatě anulujete používání retinolu.
Představujeme nejúčinnější formu vitamínu A. Pomáhá při regeneraci kožních buněk a stimuluje syntézu kolagenu, který je důležitý pro udržení zdravě a mladě vypadající pokožky. Navíc redukuje jemné vrásky. Vitamín A čistí póry a normalizuje aktivitu mazových žlázek, čímž působí efektivně proti akné. V neposlední řadě je přínosný pro lidi trpící seboroidní dermatitidou (projevem je zčervenání, svědění a odlupování kůže).


2. Používáte jej samotný
Retinol je látka s velkým potenciálem, i tak je ale vhodné nepoužívat jej samotný, ale v kombinaci. Ideální je hydratační krém, zejména pokud je vaše pleť po aplikaci retinolu suchá a podrážděná. Hydratační krém, který se nanese na retinol, totiž minimalizuje podráždění pleti, aniž by negativně ovlivňoval jeho průnik hlouběji do kůže. Výrobce přímo doporučuje používat tento noční krém a po jeho vstřebání nanést noční krém, ideálně hydratační od stejného výrobce. Tento postup zaručí nejefektivnější péči o pleť. Protože retinol podporuje exfoliaci (olupování) pleti, je vhodné jej používat na noc a přes den pleť chránit krémem s ochranným SPF faktorem, například Actiwhite SPF 25 od Oligodermie.


3. Vybrali jste si až příliš silnou koncentraci
Nízká míra podráždění pleti je po počátečních aplikacích retinolu normální, nicméně by se mělo jednat opravdu pouze o jemné a zvladatelné podráždění. Tím máme na mysli, že by si jej ostatní neměli na vaší tváři z běžné vzdálenosti při komunikaci ani všimnout. Malé červené flíčky a drobné olupování pleti je tedy v pořádku. Pokud
však váš obličej vypadá začervenale, nejspíše jste zvolili až příliš vysokou koncentraci retinolu v přípravku nebo retinol nanášíte až příliš často. Obojí je špatně!
Pokud jste dosud neměla s používáním retinolu žádnou zkušenost, začněte s retinolem postupně. Ten první dva týdny aplikujte každý třetí večer, a v následujících dvou týdnech každý druhý večer. Po měsíci používání můžete již bez problémů aplikovat každý večer. Pleť tak bude mít čas si na účinek retinolu zvyknout, a vy se vyhnete nechtěným projevům podráždění.


4. Nepoužíváte retinol pravidelně
Přerušit používání na pár týdnů a poté se k retinolu opět vrátit ovšem také není to pravé. Pleť si tak totiž na retinol nikdy nevybuduje toleranci, a vy se budete stále potýkat s velkou mírou podráždění a nebudete nikdy zcela těžit z jeho pozitivního účinku. Stejně jako si ve sportu nikdy nevybudujete výdrž, bez pravidelného používání vám zůstane omlazující a zkrášlující síla retinolu skryta.

Čistý retinol v kombinaci s vitaminem E a bukovými pupeny pleť regeneruje a omlazuje. Hloubkovou výživu zajišťuje bambucké máslo.

Noční krém s retinolem 50 ml, Oligodermie

Čistý retinol zapouzdřený v tomto krému v kombinaci s vitamínem E a aktivními v bukovými pupenci, obohatí pokožku svými účinky proti stárnutí po celou noc.
- tokoferylacetát (0,2%), chrání buňky před volnými radikály, hydratuje, zlepšuje pružnost a hladkost pokožky.
-Bambucké máslo (1,0%), bohaté na vitamíny E a F. Má vyživující a regenerační účinky.
- retinylpalmitát (0,5%), stimuluje buněčný růst, normalizuje enzymy a keratolytickou aktivitu, neutralizuje proces stárnutí pokožky.
- extrakt z pupečníku: testovaná aktivní látka, testovaná in vitro (2,0%), má významný antiageing účinek.
Podle provedených testů bylo prokázáno, že tato účinná látka zlepšuje hydrataci pokožky o 30%. Má také vyhlazující účinky na vzhled kožního mikroreliéfu: snížení vrásek po 4 týdnech léčby je již okolo 10%.
- aktivní složka zapouzdřeného retinolu (1,0%): retinol je forma vitaminu A, která pomáhá zvýšit obnovu buněk a snižovat známky vnějšího stárnutí.

bottom of page